Ulotki

Ulotki

Oferujemy ulotki falcowane (złożone) i/lub docinane do formatu na życzenie Klienta.

W jaki sposób przekazać Klientowi czy Pacjentowi dużą ilość informacji na temat zakupionego produktu? Na niewielkim opakowaniu dość trudno zamieścić wszystkie niezbędne komunikaty czy wskazówki dotyczące użytkowania. Z pomocą przychodzą zatem instrukcje obsługi w postaci broszury i ulotki farmaceutyczne oraz kosmetyczne lub dla każdej innej branży produkcyjnej wymagającej takiego produktu.

Dla przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego

Będące nieodzownym składnikiem każdego preparatu leczniczego ulotki farmaceutyczne to specyficzny rodzaj broszurek informacyjnych, ich produkcja jest bowiem obwarowana szeregiem różnych regulacji. Muszą być wydrukowane w określony sposób, na dedykowanym papierze o odpowiednio niskiej gramaturze oraz posiadać wymiary umożliwiające zamieszczenie czytelnej czcionki. Z kolei ulotki kosmetyczne nie podlegają ścisłym normom, dlatego przy ich projektowaniu możemy sobie pozwolić na większą dowolność.

W KEA wiemy, jak powinna wyglądać każda instrukcja kosmetyczna czy farmaceutyczna – w końcu działamy na rynku już od przeszło 30 lat i w ciągu tego czasu zebraliśmy stosowną wiedzę. Nieustannie śledzimy też wszelkie zmiany prawne dotyczące ich przemysłowego druku. Oferujemy ulotki farmaceutyczne i kosmetyczne falcowane (złożone) z możliwością zaklejenia etykietą i/lub docinane do formatu na indywidualne życzenie Klienta.

O procesie produkcji wiemy wszystko

Ulotki kosmetyczne i farmaceutyczne produkowane są w zależności od indywidualnych potrzeb każdego Odbiorcy. Mogą być przygotowane do składania na automatycznych liniach pakujących naszego Klienta, jak i całkowicie złożone (falcowane) w KEA do wymaganego formatu. Ulotki kosmetyczne i farmaceutyczne mogą być wykonane na bardzo cienkim podłożu drukowym, co zmniejsza ich wielkość po złożeniu – minimalna gramatura surowca to 32 g/m2. Z uwagi na szeroki park maszynowy możliwości składania bookletów kosmetycznych czy tych przeznaczonych do opakowań z lekami są u nas praktycznie nieograniczone. Maksymalna wielkość może wynosić 1040 x 730 mm, a minimalny wymiar po złożeniu to 15 mm. Maszyny przeznaczone do składania wyposażone są w systemy weryfikacji każdej sztuki, co gwarantuje bezpieczeństwo produkcji. Zawsze weryfikujemy farma kod oraz zadruk, zabezpieczając się tym samym przed błędami krzyżowymi i krytycznymi.

Broszury w KEA

Broszury szyte lub MANUALE w oprawie klejonej pozwalają wykonać instrukcje obsługi o objętości od kilku do nawet kilkuset stron. W takiej broszurze można zamieścić informacje o produktach w wielu wersjach językowych! W KEA stosujemy system kontroli poszczególnej składki, co gwarantuje obecność i właściwą kolejność każdej składowej broszury.

Opakowanie z wklejoną ulotką

Nowym produktem jaki oferujemy naszym klientom jest Opakowanie z wklejoną Ulotką. Produkt ten pozwala wyeliminować u naszych klientów często ręczny proces umieszczania ulotki w opakowaniu, który jest czasochłonny i nie daje gwarancji 100% jakości.
Klienci, którzy decydują się na zakup w KEA Opakowania z wklejona ulotką otrzymują gwarancję umieszczenia właściwej ulotki oraz obecność ulotki w każdym opakowaniu co weryfikowane jest poprzez system wizyjny.

Dlaczego my?

Z uwagi na długoletnią współpracę z producentami maszyn pakujących oraz posiadane doświadczenie, KEA służy pomocą w dobraniu najlepszego sposobu złożenia ulotek i oprawienia broszur, co bezpośrednio wpływa na optymalizację kosztów produkcji. Do produkcji ulotek farmaceutycznych stosujemy specjalistyczny papier, który spełnia ściśle określone warunki dotyczące przeźroczystości, sztywności i bieli. Gwarantujemy dokładność wymiarów z tolerancją ±0,2 mm dla cięcia i ±0,5 mm dla składania. Nasze produkty są zabezpieczone przed samoczynnym otwieraniem się za pomocą etykiety lub kleju.

Ulotki farmaceutyczne

Wymagają realizacji w oparciu o specjalistyczną wiedzę na temat procesu pakowania leków. Jakość ulotki dołączanej do leku jest ściśle określona przez regulacje unijne, krajowe Prawo Farmaceutyczne oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 20-02-2009 z późniejszymi zmianami w sprawie wymagań dotyczących opakowań produktu leczniczego i treści ulotki. Wprowadza ono m.in. minimalną wielkość czcionki i odstępów między wierszami, co w konsekwencji wiąże się z koniecznością dostosowania treści ulotki do odpowiedniego formatu. Odpowiedzią na te wymagania jest produkcja ulotek na niskogramaturowych podłożach. Rozwiązanie to nie wymaga wprowadzania kolejnego opakowania dostosowanego do ulotki o zwiększonych rozmiarach.

Ulotki typu booklet

W naszej ofercie znajdują się ulotki falcowane, które mogą być zastosowane jako wkłady do bookletów. Dzięki tej ulotce istnieje możliwość przekazania dużej ilości informacji przy zastosowaniu minimalnego wymiaru złożonej ulotki – jako jedyni na rynku wykonujemy ten produkt o minimalnej szerokości 20mm. Booklet może być przyklejony do produktu gotowego albo zamieszczony wewnątrz opakowania, dodatkowo po zapozniu się z jego treścią, może być ponownie zaklejony