Ulotki

Ulotki

Oferujemy ulotki falcowane (złożone) i/lub docinane do formatu na życzenie Klienta.

Ulotki są produkowane w zależności od indywidualnych potrzeb Odbiorcy. Mogą być to  ulotki przygotowane do składania na automatycznych liniach pakujących, jak i ulotki całkowicie złożone w KEA (falcowane) do wymaganego przez Klienta formatu. Ulotki drukowane w KEA mogą być wykonane na bardzo cienkim podłożu drukowym co zmniejsza ich wielkość po złożeniu.  Minimalna gramatura surowca, na którym KEA wykonuje ulotki to 32 g/m2. Z uwagi na szeroki park maszynowy możliwości składania ulotek w KEA są praktycznie nieograniczone. Maksymalna wielkość ulotki może wynosić 1040mm x 730mm, a minimalny wymiar złożonej ulotki to 15mm. Maszyny przeznaczone do składania ulotek wyposażone są w systemy gwarantujące bezpieczeństwo produkcji. Na każdej ulotce podczas produkcji jest weryfikowany farma kod oraz zadruk, co zabezpiecza przed błędami krzyżowymi i krytycznymi. Z uwagi na długoletnią współpracę z producentami maszyn pakujących oraz posiadane doświadczenie, KEA służy pomocą w dobraniu najlepszego sposobu złożenia ulotek. Do produkcji ulotek farmaceutycznych stosujemy specjalistyczny papier, który spełnia ściśle określone warunki dotyczące przeźroczystości, sztywności i bieli. Gwarantujemy też dokładność wymiarów każdej ulotki z tolerancją ±0,2mm dla cięcia ulotek i ±0,5mm dla ulotek składanych. Ulotki składane w KEA mogą być zabezpieczone przed samoczynnym otwieraniem się za pomocą etykiety lub kleju.

Ulotki farmaceutyczne

Wymagają realizacji w oparciu o specjalistyczną wiedzę na temat procesu pakowania leków. Jakość ulotki dołączanej do leku jest ściśle określona przez regulacje unijne, krajowe Prawo Farmaceutyczne oraz Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 20-02-2009 z późniejszymi zmianami w sprawie wymagań dotyczących opakowań produktu leczniczego i treści ulotki. Wprowadza ono m.in. minimalną wielkość czcionki i odstępów między wierszami, co w konsekwencji wiąże się z koniecznością dostosowania treści ulotki do odpowiedniego formatu. Odpowiedzią na te wymagania jest produkcja ulotek na niskogramaturowych podłożach. Rozwiązanie to nie wymaga wprowadzania kolejnego opakowania dostosowanego do ulotki o zwiększonych rozmiarach.

Ulotki typu booklet

W naszej ofercie znajdują się ulotki falcowane, które mogą być zastosowane jako wkłady do bookletów. Dzięki tej ulotce istnieje możliwość przekazania dużej ilości informacji przy zastosowaniu minimalnego wymiaru złożonej ulotki – jako jedyni na rynku wykonujemy ten produkt o minimalnej szerokości 20mm. Booklet może być przyklejony do produktu gotowego albo zamieszczony wewnątrz opakowania, dodatkowo po zapozniu się z jego treścią, może być ponownie zaklejony