Opakowania

Opakowania

Wykonujemy opakowania z tektury litej oraz kaszerowane na tekturach warstwowych i litych.

Jednym z ciekawszych rozwiązań stosowanych przez wielu producentów z branży spożywczej, farmaceutycznej czy przemysłowej, jest wykorzystanie w formie dodatkowego nośnika reklamowego spersonalizowanego opakowania z kartonu. Takie pudełko z tektury litej może pełnić nie tylko rolę zabezpieczenia, ale też być dodatkową, niejako darmową powierzchnią promocyjną dla firmy – przecież i tak musimy w coś włożyć sprzedawany przez nas przedmiot, by nieuszkodzony trafił w ręce Klienta. A zatem wystarczy zaprojektować odpowiednią siatkę wykrojnika, wytłoczyć eleganckie logo, a nasze ozdobne kartoniki z tektury litej będą się wyróżniać na tle konkurencji i z pewnością wpłyną na zainteresowanie marką.

Dlaczego my?

W drukarni KEA od 30 lat wykonujemy opakowania z tektury litej, które znajdują zastosowanie w branży farmaceutycznej, spożywczej oraz wielu innych gałęziach przemysłu.

Specjalizujemy się w tworzeniu łatwo rozpoznawalnych i tym samym budujących konsekwentny wizerunek produktów serii. Pudełka i kartoniki z tektury litej lub w wersji kaszerowanej wychodzące spod naszych rąk charakteryzują się najwyższą jakością i trwałością. Zastosowana w procesie produkcyjnym technologia klejenia pozwala tworzyć opakowania farmaceutyczne i spożywcze aż do 6 punktów klejowych, i to na skalę przemysłową. Tłoczenie czcionki Braille’a odbywa się już podczas finalnego klejenia tektury litej i składania kartoników, co gwarantuje odpowiednią czytelność zapisu. Oferowane Państwu opakowania spożywcze, farmaceutyczne i przemysłowe są poddawane licznym testom bezpośrednio u producentów maszyn, takich jak IMA, COMA, BOSCH, i są przystosowane do automatycznych linii pakujących.

Uszlachetnianie opakowań z tektury litej

Dysponujemy wieloma sprawdzonymi technikami, które mają zastosowanie przy zabezpieczaniu, znakowaniu i uszlachetnianiu każdego opakowania dla przemysłu spożywczego, farmaceutycznego lub jakiegokolwiek innego, w tym m.in.:

  • Lakierowanie lakierami dyspersyjnymi, jak i lakierami utrwalanymi promieniowaniem UV. Takie lakiery zabezpieczają kartonową powierzchnię przed uszkodzeniami oraz zapewniają efekt głębokiego matu lub błysku.
  • Możliwe jest stosowanie lakierów specjalnych zmieniających strukturę powierzchni, takich jak lakiery hybrydowe – efekt „chropowatej błyszczącej powierzchni” – lakiery puchnące oraz lakiery softtouch (efekt zbliżony do zamszu).
  • Laminowanie tektury litej folią matową i błyszczącą.
  • Hotstamping poprzez uszlachetnianie opakowań przemysłowych, spożywczych czy farmaceutycznych foliami metalicznymi w kolorach złotym, srebrnym lub każdym innym oraz imitującymi efekt hologramu.
  • Tłoczenia wklęsłe i wypukłe, w tym tłoczenie znaków Braille’a zgodnie z normą unijną (rozwiązanie szczególnie przydatne przy tworzeniu pudełek dla przemysłu farmaceutycznego oraz kartoników na produkty spożywcze).
  • Wklejanie okienek foliowych pozwalających zaprezentować wnętrze kartonika.
  • Personalizacja indywidualnym kodem alfanumerycznym lub innym oznaczeniem.

Opakowania jednostkowe

Mając świadomość funkcji marketingowej opakowań, korzystamy z doświadczenia w poligrafii dla branży spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej. Druk wykonujemy wg standardów ISO 12647-2 za pomocą przygotowanych przez nas profili ICC. Jest to gwarancją powtarzalności jakości zadruku dla każdej dostarczanej partii.

Opakowania dla przemysłu spożywczego

Produkowane są z materiałów posiadających certyfikat ISEGA oraz świadectwo jakości PZH, zezwalające na stosowanie ich do pakowania żywności.

Opakowania farmaceutyczne

Jest to najwyższa klasa opakowań, w których specjalizuje się firma KEA. Wiodące na rynku polskim firmy farmaceutyczne przyznały naszym produktom opinię bezpiecznych, niezawodnych i precyzyjnych. Są to niezbędne cechy produktów przeznaczonych do pakowania leków.

Oferujemy wygodne rozwiązanie „dwa w jednym” (2w1) Jeden producent opakowania i ulotki to skrócony czas ustalania szczegółów zlecenia i kontroli jego przebiegu. Dostawa do Klienta następuje jednocześnie, co umożliwia pełne pakowanie produktu na linii pakującej Klienta.

Opakowania premium

Premium oznacza produkt luksusowy, skierowany głównie do Klientów, dla których prestiż i jakość to najważniejsze kryterium wyboru. Opakowanie pozycjonuje produkt na najwyższej  półce cenowej, daje przedsmak unikalnej jakości produktu, przyciąga wzrok, jest eleganckie i niepowtarzalne, wyróżniające go spośród innych produktów tej samej marki. Zamawiając w firmie KEA opakowania Premium, Klienci otrzymują produkt idealnie dostosowany do wymagań rynku dóbr luksusowych.